פנסיה מוקדמת עקב מחלה

תקציר

במאמר זה תוכלו למצוא הסבר מקיף סביב נושא פנסיה מוקדמת עקב מחלה.

יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >>

 

משרדנו – פייפר כהן ובראשו עו"ד אייל פייפר מתמחה בתביעות מול המוסד ביטוח לאומי ולאורך השנים למד מהם הדגשים החשובים שעליכם לדעת טרם הגשת תביעה בנושא, להלן ההסבר המלא כיצד להגיש תביעה בנושא פנסיה מוקדמת עקב מחלה.

 

דוגמא למקרה בנושא פנסיה מוקדמת עקב “מחלה או נכות”:

אורן בן 57 התחיל לסבול בשנים האחרונות ממחלות שהלכו והחמירו. זה התחיל בבעיות בלב אשר הקשו על אורן לעבוד , לאחר מכן החלו בעיות אורטופדיות שונות כמו בעיות בגב , בעיות בכתפיים ובצוואר שהלכו והחמירו עם כאבים בלתי נסבלים. אורן שעבד בתפקיד מנהל שנים רבות במקום העבודה שלו , לא ידע מה לעשות וסבל מכאבים עזים, העבודה לא הייתה מה שחשב, המעסיק דחה את בקשותיו של אורן לפנסיה רפואית מוקדמת. אז חבריו העלו לו רעיון מעניין לצאת לפנסיה רפואית מוקדמת בעקבות מחלתו.

פנסיה מוקדמת עקב מחלה

 

הרעיון היה לעבור את הוועדות הרפואיות של משרד הבריאות ולראות איך משיגים פנסיה רפואית מוקדמת, וגם אם אפשר פנסיה רפואית מוקדמת בעקבות הנכות. על מנת שאורן יוכל לגשת לוועדות הוא היה צריך להוכיח לכולם כי המצב שלו קשה מאוד, וכי הוא אינו יכול לעבוד, כלומר להראות לכולם כי מגיע לו פנסיה מוקדמת עקב מחלה. הדרישה של הוועדות הרפואיות הייתה להגיע לרף של 50 אחוז נכות. רף קשה מאוד שכן לא ברור אף איך נקבעים אחוזי הנכות הרפואיים בוועדות הרפואית של משרד הבריאות.

 

אורן לקח את הניירת שלו , בדק אותם טוב ובחר להציג את חומרת הבעיות לוועדות ולהראות איך המחלות שלו משפיעות על כושר העבודה של. ואכן הוועדות הרפואיות התרשמו מחומרת המחלות וקבעו לאורן 61 אחוז נכות רפואית. הרופאים כתבו בפרוטוקול הוועדה כי אכן היה ניתן להתרשם מהקשיים של אורן לתפקד ולחזור למשרד בו עבד. התוצאה הייתה שאורן היה זכאי לקבל פנסיה מוקדמת בעקבות המחלה, הדוגמא של אורן לא היה המקרה הראשון של עובד אשר מעוניין לצאת לפנסיה מוקדמת עקב נכות.

 

במקרים כאלה חשוב מאוד להביא לידי ביטוי את חומרת הבעיות הרפואיות , להראות את הקשיים היום יומיים שנגרמים מהבעיות הרפואיות ולהילחם בוועדות הרפואיות על מנת לקבל אחוזי נכות, אך חשוב מאוד לדעת! המטרה היא לדעת להעמיק את הבעיות הרפואיות כך שתוכלו לעבור את רף 50 אחוזי נכות , רף זה לרוב מתקשים תובעים רבים להגיע. מומלץ להתכונן אל הוועדות הרפואיות כאילו זה מבחן , לדעת להציג את הבעיות הרפואיות כנדרש , ולעשות הכל כדי להעלות את אחוזי הנכות .

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים
תאונות דרכים - פיצויים - פייפר כהן
תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

אנו מכירים את הקשר בין ביטוח לאומי תאונת עבודה, ובין ביטוח לאומי תאונת דרכים, אבל מה קורה כאשר אנו מדברים על תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה? יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >> השם שלך

קרא עוד »
תביעות נכות כללית - אחוזי נכות כיצד מגישים
תביעת אחוזי נכות מול ביטוח לאומי

במאמר זה נסביר כיצד מתבצעת תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי. אנו במשרד עורכי הדין פייפר כהן מעוניינים להנגיש את המידע החשוב הזה לציבור הרחב על מנת שבבוא העת- כולנו נדע כיצד להתנהל על מנת לדרוש את הזכויות

קרא עוד »

תקציר

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

לייעוץ ללא עלות >>
יש לך שאלה? אנחנו פה בשבילך!