סעיף 81 – זאבת אדמנתית

תקציר

במאמר זה תוכלו לקבל את כל התשובות וההסברים לשנת 2021 בנוגע לסעיף 81 של ספר הליקויים של המוסד ביטוח לאומי, הכולל צפי אחוזי נכות הצפויים לכל אחת מהנכויות הקשורות למחלת זאבת אדמנתית.

יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >>

בנוסף ישנו הסבר מקיף כיצד מגישים את המסמכים לביטוח לאומי, מה עליי לדעת טרם הגשת המסמכים וכיצד מבצעים ערעור על החלטת המוסד לביטוח לאומי בקשר לאחוזי הנכות שהכירו בגין זאבת אדמנתית.

משרדנו – פייפר כהן ובראשו עו"ד אייל פייפר מתמחה בתביעה נגד ביטוח לאומי ולאורך השנים למד מהם הדגשים החשובים שעליכם לדעת טרם הגשת תביעה בנושא, להלן ההסבר המלא:

סעיף 81 – זאבת אדמנתית.

סעיף81 בספר הנכויות של המוסד לביטוח לאומי מראה את אחוזי הנכות האפשריים על כל אחת מן הנכויות הקשורות למחלות הזאבת האדמנתית.
כדי שאנו נוכל לדעת איך לעזור לך לזהות בצורה מדויקת את הבעיות הרפואיות שיש לך, כך לדעת להעריך כמה אחוזי הנכות ופטורים אפשר לקבל – הבאנו את המושגים המקצועיים ורלוונטיים עם הסברים קצרים, פשוטים וברורים.

פיצויים - עור

זהו סעיף החוק:

. Lupus erythematosus discoid formסעיף 81 –
. (1) במידה וזה מופיע באופן קל – אפשר לקבל רק 0%
נכות. (2) במידה וזה מופיע באופן בינוני – יש אפשרות לקבל 10%
נכות. (3) במידה וזה מופיע באופן קשה – יש אפשרות לקבל 20%

מילון מושגים רלוונטיים לזאבת אדמנתית:

זאבת אדמנתית – זוהי מחלה דלקתית המופיעה עם: אוטואימונית, כרונית. כוללת נגעים עוריים, רגישות לעור, כיבים ברירית הפה.

סעיף 81 זאבת אדמנתית.

ביטוח לאומי קובע כמה אחוזי נכות תקבלו במידה ואתם סובלים מבעיה של זאבת אדמנתית.

תנאים להגשת תביעה:

במידה ואתה סובל מזאבת אפשר לקבל בין 0% נכות ועד 20% נכות. אך שים לב! אחוזי הנכות בסעיף זה מנופים (הם לא נספרים) בתביעות לשירותים מיוחדים.

זה סעיף החוק עם הסברים ופרשנויות:

(1) במידה ואתה מאובחן כסובל מזאבת באופן קל, ללא השפעות או השפעות מינוריות, יש אפשרות לקבל 0% נכות. אך שים לב! אחוזי הנכות בסעיף זה מנופים (הם לא נספרים) בתביעות לשירותים מיוחדים

(2) במידה ואתה סובל מזאבת ויש לך מתסמינים כמו: חום ממושך, פגיעה במרקם השיער (נשירה) , עייפות, חולשה כללית או שאתה סובל מתסמינים כמו: אפטות בפה, תפרחת פרפר או דיסקואידית, דלקת מפרקים, צדר או כליות, בצורה בינונית, יש אפשרות לקבל 10% נכות. אך שים לב! אחוזי הנכות בסעיף זה מנופים (הם לא נספרים) בתביעות לשירותים מיוחדים.

(3) במידה ואתה סובל מזאבת בצורתה הקשה, ריבוי תופעות כמו: חולשה כללית, נשירת שיער, חום, רעד, תפרחות, דלקות, בצורה קשה כולל השפעות על איברים נוספים, יש אפשרות לקבל 20% נכות. אך שים לב! אחוזי הנכות בסעיף זה מנופים (הם לא נספרים) בתביעות לשירותים מיוחדים.

דברים שכדאי לדעת:

זאבת אדמנתית יכולה לכלול מלבד העור גם איברים בגוף כמו: מוח, מפרקים, כליות, לב.

מסמכים רפואיים שרצוי לצרף:

• תלונות לרופא משפחה על תופעות כמו רעד, חום, נשירה, עייפות, חום ממושך בגינן נשלחת לבדיקות רפואיות
• אבחנה רפואית על זאבת
• במידה ואתה סובל מתסמינים של תפרחת פרפר, דיסקואידית, רגישות לשמש, כיבים בחלל הפה, דלקת מפרקים, דלקת בצדר או בכליות, פגיעה במערכת העצבים, שינויים במערכת הדם, הפרעות חיסוניות או נוגדן נגד גרעין, צרף מסמכים רפואיים על כך.
• .במידה ואתה נוטל תרופות, צרף דוח קופת חולים על מרשמי התרופות
•. תיעוד רופא מטפל על הזאבת וחומרתה
•. במידה ויש סיבוכים, עליך לצרף אישורים גם לכך

המלצה:

• חולי זאבת נוטים לפתח תסמינים כמו אלו המופרטים לעיל (סעיף 3 במסמכים לצירוף) קיומם של 4 תסמינים לפחות מעיד על זאבת. במידה ואתה סובל מתסמינים אלו ונוספים בדוק באתר לגבי כל תסמין ותסמין האם תוכל לקבל גם עבורו אחוזי נכות.

לפרטים נוספים אפשר לעיין באתר ביטוח לאומי ולצפות בשינויים בספר הליקויים!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים
תאונות דרכים - פיצויים - פייפר כהן
תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

אנו מכירים את הקשר בין ביטוח לאומי תאונת עבודה, ובין ביטוח לאומי תאונת דרכים, אבל מה קורה כאשר אנו מדברים על תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה? יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >> השם שלך

קרא עוד »
תביעות נכות כללית - אחוזי נכות כיצד מגישים
תביעת אחוזי נכות מול ביטוח לאומי

במאמר זה נסביר כיצד מתבצעת תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי. אנו במשרד עורכי הדין פייפר כהן מעוניינים להנגיש את המידע החשוב הזה לציבור הרחב על מנת שבבוא העת- כולנו נדע כיצד להתנהל על מנת לדרוש את הזכויות

קרא עוד »

תקציר

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

לייעוץ ללא עלות >>
יש לך שאלה? אנחנו פה בשבילך!